• انواع گلوله های فولادی: 

شرکت فولاد حدید یزد عرضه کننده گلوله های فولادی با جنس فولاد  70Cr2به روش رول فورج و با تنوع سایزی 25 تا 100 میلیمتر می باشد. 

این گلوله ها بهترین وسیله جهت خردایش انواع مواد معدنی میباشد. 

به طور معمول گلوله‌های فولادی کربنی برای آسیاهای دانه‌ای با سرعت پایین از قبیل آسیاهای فلزات، آسیای معادن مس، آسیای معادن سنگ آهن، گندله سازی، کارخانجات سیمان استفاده می گردد.


مشخصات فنی و مکانیکی گلوله های فولادی با کیفیت سختی بالا، کروی بودن، سایز مطابق معیار و خصوصیات مکانیکی و متالوگرافی مطابق استاندارد مانند مقاومت بالا در برابر ساییدگی و تغییر شکل می باشد.

گلوله‌های فولادی فورج سخت شده برای آسیاهای گلوله‌ای زمانی که سایش شدید و مقاومت شیمیایی مورد نیاز است، بسیار مناسب هستند. همچنین مواقعی که ایجاد حرارت برای فرآیندهای آسیاب و پراکندگی تعیین‌کننده است، می‌توان از این گلوله‌ها استفاده کرد. فولاد آلیاژی به دلیل دانسیته و سختی نسبی بالا، مصارف خاصی در سنگ‌شکن‌ها و مخلوط کردن مواد سخت و سنگین دارد. همچنین در آسیاهایی که فشارها و ضربات شدیدی اعمال می‌شود یا در فرآیندهای مختلف سنگ‌شکنی از این نوع فولادها استفاده می‌شود. گلوله‌های فولادی فورج شده مزایای بسیاری را در کاهش اندازه ذرات و پراکنش ریز سیالاتی با گرانروی بالا از خود ارائه می‌دهند.


مزایای گلوله های نورد –فورج شده را میتوان چنین برشمرد:

 • استفاده از فرایند نورد-فورج باعث میگردد تا گلوله دارای سطحی صاف بوده و عاری از هرگونه عیب سطحی، تغییر شکل و اعوجاج باشد. این خصوصیات باعث افزایش راندمان خردایش و همگن سایی در آسیا می گردد.
 • فرایند نورد-فورج می تواند عیوب داخلی موجود در ساختار فولاد (ناشی از شمش ریزی) را حذف نموده و ریز ساختاررا بهبود بخشد. این فرایند باعث میگردد تا خواص مکانیکی گلوله تولیدی از سایر گلوله ها بالاتر باشد.
 • گلوله های نورد–فورج دارای چگالی بالاتری نسبت به سایر گلوله ها هستند و این باعث میگردد تا نرخ شکست این گلوله ها نسبت به بقیه کمتر بوده که در نتیجه باعث کاهش مصرف گلوله و انرژی در آسیا میگردد.
 • گلوله های تولید شده به روش نورد-فورج دارای کیفیت ثابتی بوده و از چقرمگی شکست و سختی بالاتری برخوردار هستند و ساختار داخلی و خارجی آن ها تفاوت اندکی با یکدیگر دارد.
 • گلوله های فولادی تمام محاسن فولاد را دارا می باشد. عملیات حرارتی، بازده تولیدی بالا، فرایند مکانیزه و اتوماتیک در تولید گلوله، مراحل تولید بی نیاز از کار با دست و مداخله فاکتور های مزاحم از دیگر نقاط قوت آن می باشد.

مشخصات گلوله های تولیدی در شرکت فولاد حدید یزد

 • اندازهشرکت فولاد حدید یزد قادر است گلوله های آسیا با اقطار 25 تا 100 میلیمتر را بر اساس نیاز مشتری تولید نماید.
 • ترکیب شیمیایی: در شرکت فولاد حدید برای هر اندازه گلوله پروفیل ترکیب شیمیایی بخصوصی متناسب با مورد مصرف و عملیات حرارتی مورد نیاز در نظر گرفته میشود. در آلیاژهای مورد استفاده در این کارخانه عناصر آلیاژی خاص اضافه میگردد تا گلوله به بهترین خواص مکانیکی دست یابد. ترکیب شیمیایی گلوله ها با همکاری نزدیک با تامین کنندگان شمش و سیستم کنترل کیفیت قوی درون شرکتی به طور کامل بررسی میشود.
 • سختی سطحی و سختی حجمی: سختی گلوله های تولیدی در این شرکت توسط انتخاب دقیق فولاد مورد استفاده وتنظیم دقیق پارامترهای عملیات حرارتی متناسب با هر فولاد و برای هر استفاده خاص تنظیم میگردد.
 • تضمین عرضه و کیفیت: ارتباط طولانی و استراتژیک این شرکت با فراهم کنندگان مواد اولیه مارا قادر میسازد تا بتوانیم به مشتری این تضمین را بدهیم که گلوله های خریداری شده از این شرکت دارای بهترین کیفیت و منطبق بر استانداردهای مورد نظر مشتری بوده و فولاد حدید یزد قادر است حجم درخواست مشتری را در مدت زمان تعیین شده از طرف او به طور مستمر تامین نماید.

وجه برتری گلوله های فولادی تولیدی این شرکت مشخصه هایی همچون سایز مطابق معیار، کاملا کروی، سختی بالا و خصوصیات مکانیکی خوب همچون مقاومت بالا در برابر ساییده شدن، تغییر شکل دادن و شکستگی می باشد.

 • مشخصات شیمیایی گلوله های فولادی( گرید: فولادی)

Cr%

S max%

P max %

Mn%

SI%

C%

DIN

0.55-0.7

0.03

0.03

0.75-0.9

0.2-0.3

0.65-0.7

70 cr2

(1.2007)


 • مشخصات فنی گلوله فولاد

مشخصات

مقدار

واحد

نوع فولاد

DIN 75Cr1 ,72Cr2 ,65Cr3

-

قطر گلوله

25تا 100 

mm

سختی سطحی

59 تا 61 

HRC

تفاوت سختی سطح و مرکز

2تا 3

HRC

ساختار متالوگرافی

مارتنزیت تمپر شده

-


VOLUMETRIC

HARDNESS

SURFACE

HARDNESS

BALL WEIGHT

(gr)

TLORANCE

(mm)

BALL DIAMETER(mm)

(HRC)

57-62

(HRC)

58-62

63/781

25

110/214

30

261/248

40

(HRC)

57-61

(HRC)

58-62

510/25

50

881/712

60

(HRC)

57-61

(HRC)

58-62

1400/126

70

2089/984

80

2975/778

90پروسه تولید گلوله های فولادی:

 1. ریخته گری شمش از جنس فولاد پر کروم با مقاطع مربع به ضلع 160،140، 180 میلیمتر
 2. نورد شمش به میله هایی با قطر 25 تا 100 میلیمتر
 3. گرمایش مفتول در درون کوره عملیات حرارتی
 4. نورد و فورج گلوله به قطر 25 تا 100 میلیمتر
 5. انجام عملیات حرارتی
 6. کنترل کیفی گلوله
 7. محصول نهایی

کاربرد گلوله های فولادی:

- آسیای معادن مس

- آسیای معادن سنگ آهن

- گندله سازی

- کارخانجات سیمانفرم سفارش

توضیحات سفارش

محصول سفارش:گلوله های فولادیهمگام با صنعت ، همراه با معدن